Balustrady na zamówienie

 

Balustrady to istotna część wykończenia każdego budynku. Nie tylko chronią przed upadkiem i jego konsekwencjami, ale mogą również nadawać elegancji i szyku samą formą i wykończeniem. W naszej ofercie znajduje się szereg projektów balustrad – omówmy niektóre z nich.

Balustrady schodowe wewnętrzne

Każdy wchodzący i schodzący po schodach docenia obecność balustrad. Pomagają one w sprawnym pokonywaniu kolejnych schodów, ale również stanowią stabilną podporę podczas potknięć, czy utraty równowagi. Z tego powodu powinny być wykonane bardzo solidnie i z najlepszych materiałów. Kluczowa jest również odpowiednia wysokość – umożliwiająca swobodne uchwycenie się balustrady. Nie może być ona zbyt wysoka ani zbyt niska – zwykle celuje się w okolice co najmniej 90 cm, co jest dość uniwersalnym rozmiarem. Nowoczesne balustrady na schody wewnętrzne mogą być wspaniałym uzupełnieniem wystroju domu lub mieszkania, podkreślającymi wyczucie smaku właścicieli i odświeżającymi panującą we wnętrzu kompozycję. Wysokiej jakości balustrady wewętrzne wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium balustrady schodowe wewnętrzne nowoczesne są rozwiązaniem pozwalającym przez wiele lat cieszyć się bezproblemową eksploatacją.

Balustrady balkonowe – balustrady zewnętrzne o ogromnym znaczeniu

Każdy balkon lub taras powinien być wyposażony w nowoczesne balustrady zewnętrzne. Wynika to nie tylko z przepisów prawa, ale praktycznie chroni osoby na nich przebywające przed potencjalnym upadkiem, który mógłby być brzemienny w skutkach. Na tym jednak nie kończy się ich rola – wszakże nowoczesne balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej mogą być wspaniałym uzupełnieniem zewnętrznego wystroju budynku. W tym celu ich styl, kolor i wykorzystane materiały powinny być starannie dopasowane do elewacji zewnętrznej budynku, jego stylu, a także wystroju panującego w okolicy. Dzięki intensywnie rozszerzanej gamie stosowanych ozdób, rodzajów wykończeń i kształtów oferowane przez nas balustrady mogą być dopasowane do niemal każdego stylu, w którym wykonany jest państwa budynek. Balustrady nierdzewne nadają budynkowi schludnego wykończenia, a dzięki samym właściwościom stali nierdzewnej zapewniają długie lata bezproblemowej eksploatacji, wolnej od jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwacyjnych.

 

balustrady-zewnetrzne-balkonowe
balustrady-dla-niepełnosprawnych
balustrady-zewnetrzne-klatkowe

 

Balustrady dla niepełnosprawnych

Podjazdy dla niepełnosprawnych są wymagane w budynkach użyteczności publicznej, m.in. takich jak szkoły, urzędy czy biblioteki. Również osoby niepełnosprawne i członkowie ich rodzin odnoszą korzyść z ich stosowania. Nieodłącznym elementem im towarzyszącym są poręcze dla niepełnosprawnych, zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo, jak również pomagającym w przemieszczaniu się takich osób. Odpowiednio wykonane balustrady ze stali nierdzewnej są optymalnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z trudnościami z chodzeniem – ich schludny i nowoczesny wygląd nie szpeci budynku, a dzięki odpornym na korozję materiałom spełnia swoją funkcję przez lata, zapewniając użytkownikom wygodę i bezpieczeństwo.

Jakie balustrady warto wybrać?

Rola balustrady wewnętrznej jak również zewnętrznej w coraz mniejszym stopniu ogranicza się jedynie do zapewniania bezpieczeństwa, choć bez wątpienia jest to najważniejszy czynnik i przyczyna ich stosowania. Nowoczesne balustrady wewnętrzne poprawiają jego wystrój i harmonijnie uzupełniają jego nowoczesne wydanie, a dzięki wykorzystaniu szlachetnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, są ponadczasowym elementem kompozycji, który nigdy nie wychodzi z mody.

Balustrady zewnętrzne nowoczesne nie tylko chronią przed upadkiem z tarasów, balkonów czy z podjazdu dla niepełnosprawnych, ale także mogą być eleganckim akcentem wpasowującym się w otoczenie. Dla wielu stal nierdzewna, szeroko wykorzystywana przy produkcji balustrad, stała się synonimem długowieczności i elegancji, w dodatku wolnej od jakichkolwiek działań konserwacyjnych. Dodatkowe wzory, faktura i sposób wykończenia (szczotkowane lub polerowane) pozwalają na dalszą personalizację i dopasowanie do panującej w okolicy stylistyki. Wszystko zależne jest od państwa inwencji – my wykonamy balustrady na zamówienie dokładnie takie jak sobie wymarzysz.

Zapraszamy na spotkanie

Siedziba firmy

Radzymińska 296
03-574 Warszawa Radzymin

Zadzwoń

511 555 422

Obszar działania:
Warszawa,  Płock,  Pruszków, Radzymin, Legionowo, Otwock, Żyrardów, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Sochaczew, Mława, Grodzisk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Wyszków, Pułtusk, Białobrzegi, Garwolin, Gostyń, Kozienice, Lipsko, Łosice, Płońsk, Przasnysz, Przysucha, Sierpc, Sokołów Podlaski, Szydłowiec, Ożarów Mazowiecki, Węgrów, Zwoleń, Żuromin.