Balustrady nierdzewne – praktycznie i bezpiecznie – trendy 2023

 

To jak będzie wyglądać przestrzeń wokół nas ma kolosalny wpływ na nasze życie a uporządkowane otoczenie przekłada się na harmonię wewnątrz nas samych. Dlatego nowoczesne domy i mieszkania zachwycają niepowtarzalną stylistyką, na którą ma wpływ wiele czynników.
Począwszy od materiałów wykorzystywanych przy budowie, kolorach ścian, podłóg, schodów i balustrad, a skończywszy na efektownych dodatkach. Tam, gdzie są schody, gdzie jest taras, balkon lub inna wolna przestrzeń, niezbędną rolę stanowią balustrady.
Balustrady przestały być postrzegane jedynie jako uzupełnienie i oddzielenie strefy schodów czy balkonu od pozostałej części domu.

Obecnie odpowiednio dobrane balustrady pełnią nie tylko rolę użytkową i zapewniają bezpieczeństwo i poprawiają komfort poruszania się po schodach, ale również stanowią efektowny element aranżacji wnętrza czy styl całego budynku. Balustrady są idealnym dopełnieniem pięknych schodów, często zamykają również przestrzeń balkonu czy tarasu, zapewniając przy tym bezpieczeństwo wszystkim domownikom a szczególnie dzieciom przed możliwością wystąpienia jakichkolwiek wypadków. To dekoracje, które wtapiają się w elementy architektury budynku, podkreślając jego oryginalność.

Balustrady znajdują zastosowanie na tarasach, balkonach, przy wejściach do domów, na klatkach schodowych i wszędzie tam, gdzie występują schody. Formy, w jakich występują balustrady bywają bardzo zróżnicowane, a ich wybór zależy od naszego gustu, budżetu, rodzaju schodów, czy miejsca zastosowania.
Materiały, z których aktualnie wykonuje się nowoczesne balustrady to: metal, stal, szkło oraz drewno.

 

 

Obecnie bardzo popularne stały się balustrady o oryginalnym wzornictwie, wykonane przede wszystkim ze szkła hartowanego i stali nierdzewnej. Stal to jeden z najbardziej eleganckich materiałów wykończeniowych charakteryzuje się lśniącym połyskiem, nadając wnętrzu klasy.Kiedyś kojarzona z zimnymi i industrialnymi wnętrzami, aktualnie to idealna propozycja dla osób, które pragną uzyskać efekt nowoczesnego, innowacyjnego wnętrza. Mimo że stal kojarzy się z chłodnym i surowym materiałem, to precyzyjnie wykonana z tego surowca balustrada jest w stanie nadać wnętrzu nutkę delikatności i lekkości. Oryginalne wzornictwo, w którym tradycyjne relingi zastępują siatka oraz asymetrycznie łączone profile sprawiają, że balustrady stalowe pasują zarówno do wnętrz modernistycznych jak i minimalistycznych.
Stal nierdzewna oraz hartowane i bezpieczne szkło są idealnymi materiałami do wykorzystania na zewnątrz, wykazują dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych, są odporne na wilgoć, opady i różnice temperatur.
Ich zaletą jest stabilność oraz łatwa pielęgnacja, tego rodzaju balustrady sprawdzą się na balkonach, tarasach i przy schodach wejściowych.

Modne stalowe balustrady, które idealnie wtapiają się w architekturę biur i nowoczesnych wnętrz, wykonuje się najczęściej ze stali kwasoodpornej. Natomiast balustrady z kutej stali to idealna propozycja dla osób, które lubią lekkie, metalowe formy, ale bliższe są tradycyjnej estetyce. Takie balustrady najczęściej maluje się na kolor czarny, stalowy, a także w różnych odcieniach brązu.
Kute balustrady będą doskonałą ozdobą każdego domu i ogrodu, zachwycają kunsztem wykonania oraz oryginalnością formy.
Mogą być stylizowane na daną epoką historyczną jak również absolutnie nowoczesne.
Modne są również lekkie, ażurowe, finezyjne balustrady metalowe, zarówno te tradycyjne jak i nowoczesne, które coraz częściej można zauważyć we wnętrzach domów. Natomiast balustrady, które nigdy nie wychodzą z mody to balustrady wykonane z ponadczasowego drewna lub z połączenia materiałów wykończeniowych z drewnem.

Nowością są balustrady o drewnianym obramowaniu oraz wypełnieniu z transparentnej szyby hartowanej.
Balustrady takie są trwałe, mocne, stabilne a przede wszystkim piękne. Są one niezwykle efektowne, są doskonałym uzupełnieniem wyglądu domu czy mieszkania i jedną z najlepszych opcją, jaką można zastosować, zarówno wewnątrz, jak i również i na zewnątrz budynku.
Jeśli chodzi o wzornictwo to balustrady powinny posiadać piękne walory dekoracyjnej ale przede wszystkim powinny być obierane do stylu mieszkania, domu oraz otoczenia. Mogą być lekkie oraz posiadać finezyjne kształtach, solidne lub ciężkie, wypełnione rurkami lub płaskownikami uformowanymi w fantazyjne, geometryczne kształty. Na uwagę zasługują również klasyczne kształty, w orientacji pionowej lub poziomej jak również balustrady zdobione motywami kwiatowymi.
Nowoczesne balustrady powinny charakteryzować się pięknem, oryginalnością dla wzmocnienia efektu wizualnego, funkcjonalnością, ale przede wszystkim powinny być mocne, trwałe i zapewniać 100% bezpieczeństwa.

Jeżeli zależy Państwu na wykonaniu efektownych i bezpiecznych balustrad zapraszamy serdecznie do kontaktu.